Кафедра прикладної математики ХНУРЕ

Мова:

Цікава математика

Міжнародний день числа Пі

Міжнародний день числа Пі

14.03.2023

14 березня у світі щорічно відзначається одне з самих незвичайних свят – Міжнародний день числа «Пі». З цим числом ми стикаємося вже в молодших класах школи, коли починаємо вивчати коло. Число «Пі» – це математична константа, яка виражає відношення довжини кола до довжини її діаметру. В цифровому вираженні “Пі” починається як 3,141592… і має нескінченну математичну тривалість.

Вперше День числа «Пі» відзначили в 1988 році в науково-популярному музеї Експлораторіум в Сан-Франциско. Придумав це свято роком раніше фізик Ларрі Шоу.

Докладніше
Для чого вчити математику?

Для чого вчити математику?

02.03.2023

👍Корисні поради від випускниці ХНУРЕ спеціальності прикладна математика  Ольги Гавриш, яка працює Senior Program Manager в головному офісі компании Microsoft в США.

Докладніше
Міжнародний день дівчат та жінок у науці

Міжнародний день дівчат та жінок у науці

12.02.2023

Це нове свято – як зазначено в резолюції 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 2015 року.

Свято засновано “для того, щоб досягти повного і рівного доступу жінок і дівчаток до науки, а також забезпечити гендерну рівність і розширення прав і можливостей жінок і дівчат”.

Докладніше
Передбачення споживання електроенергії

Передбачення споживання електроенергії

10.02.2023

Актуальна задача: “Як передбачити рівень споживання електроенергії?” Про її розв’язання розповідає випускник кафедри прикладної математики, Максим Шпакович, наразі інженер-дослідник Дослідницького інституту INRIA у Бордо, Франція.

Ви дізнаєтеся про те, що таке математична модель, познайомитесь з задачею прогнозування споживання електроенергії та з методом її розв’язання – лінійною регресією.

Докладніше
Історія винайдення комплексних чисел

Історія винайдення комплексних чисел

21.01.2023

Пропонуємо цікаве відео про історію винайдення комплексних чисел, які стали вирішенням проблеми від’ємної площі в геометрії і зумовили відмову від геометрії як основи алгебри. Зрештою комплексні числа стали незамінними у фундаментальній фізиці – у рівнянні Шрьодінґера, яке описує хвильову функцію.

 

Докладніше
Цікавий світ фракталів

Цікавий світ фракталів

06.01.2023

В рамках заходу для школярів під час зимових канікул Nure Winter Holidays професор кафедри прикладної математики Кіріченко Людмила Олегівна розповіла про цікавий світ фракталів.

Фрактал – це геометричний об’єкт, який можна розділити на частини, кожна схожа на вихідний об’єкт. Фрактали мають нескінченну кількість деталей і часто самоподібні та масштабовані. У багатьох випадках фрактали можуть бути створені за допомогою повторюваних шаблонів, рекурсивних або ітераційних процесів.

Докладніше
NURE Winter Holidays 2023

NURE Winter Holidays 2023

03.01.2023

5 причин не пропустити NURE Winter Holidays 2023🔥
1️⃣ Саморозвиток
Ми проведемо для тебе велику кількість майстер-класів та лекцій, а тому нові знання гарантовано
2️⃣ Від технічних знань до творчих
Ми познайомимо тебе як зі світом анстроінформатики та тестування ПЗ, так і зі світом анімації та відеомонтажу
3️⃣ Зручний формат
Ти можеш бути з нами як онлайн, так і переглянути все в записі
4️⃣ Можливість обрати майбутнє
Під час канікул ти можеш знайти саме ту сферу, з якою захочеш пов’язати своє життя
5️⃣ Знайомство з ХНУРЕ
Усі лектори – діючі викладачі та працівники Першого серед кращих, тому це свого роду знайомство з нашим університетом

Докладніше
Алгоритм

Алгоритм

27.11.2022

АЛГОРИТМ
Спосіб (правило) розв’язання обчислювальних або інших задач отримав назву від переведеного з латинської мови імені Мухаммед ібн Муса Ал-Хорезмі (783-850). Саме цей видатний середньовічний учений вперше сформулював правила виконання арифметичних дій над цілими числами й простими дробами в десятковій системі числення. У латинському перекладі його праця Algoritmi de numero Indorum мала назву «Індійське мистецтво числення, твір аль-Хорезмі», всі правила в ній починалися словами: «Алгоризми сказав:…» Із часом люди забули, що «Алгоризми» — це автор правил, і стали самі ці правила називати алгоритмами.
Саме так ім’я видатного вченого аль-Хорезмі перейшло у термін «алгоритм».

Докладніше
Комп’ютерний зір

Комп’ютерний зір

11.01.2022

Доцент кафедри Прикладної математики Єсілевський Валентин Семенович розповідає про комп’ютерний зір: Комп’ютерний зір – наш паралельний світ. Як це працює.

Докладніше
Художні фільми про математиків

Художні фільми про математиків

11.12.2021

ТОП-6 фільмів про математиків

Математика – це не тільки підручники, формули, приклади,  правила. Математика — це цікаво, а математики — зовсім не нудні. Переконайся в цьому, переглянувши ці фільми.

Докладніше
Поверхні другого порядку в архітектурі

Поверхні другого порядку в архітектурі

20.11.2021

Криві та поверхні другого порядку широко використовуються як в давній так і в сучасній архітектурі. Подивимося декілька прикладів.

Музей «Сумайя» в Мексиці, Мехіко.

Докладніше
Фрактали

Фрактали

18.11.2021

Світ очима математиків. Цікава науково-популярна розповідь професора кафедри Прикладної математики Харківського національного університета радіоелектроніки Кириченко Л.О. про фрактали – самоподібні структури, малі частини яких в довільному збільшенні є подібними до них самих.

Докладніше