Кафедра прикладної математики ХНУРЕ

Мова:

Цікава математика

Історія винайдення комплексних чисел

Історія винайдення комплексних чисел

21.01.2023

Пропонуємо цікаве відео про історію винайдення комплексних чисел, які стали вирішенням проблеми від’ємної площі в геометрії і зумовили відмову від геометрії як основи алгебри. Зрештою комплексні числа стали незамінними у фундаментальній фізиці – у рівнянні Шрьодінґера, яке описує хвильову функцію.

 

Докладніше
Цікавий світ фракталів

Цікавий світ фракталів

06.01.2023

В рамках заходу для школярів під час зимових канікул Nure Winter Holidays професор кафедри прикладної математики Кіріченко Людмила Олегівна розповіла про цікавий світ фракталів.

Фрактал – це геометричний об’єкт, який можна розділити на частини, кожна схожа на вихідний об’єкт. Фрактали мають нескінченну кількість деталей і часто самоподібні та масштабовані. У багатьох випадках фрактали можуть бути створені за допомогою повторюваних шаблонів, рекурсивних або ітераційних процесів.

Докладніше
NURE Winter Holidays 2023

NURE Winter Holidays 2023

03.01.2023

5 причин не пропустити NURE Winter Holidays 2023🔥
1️⃣ Саморозвиток
Ми проведемо для тебе велику кількість майстер-класів та лекцій, а тому нові знання гарантовано
2️⃣ Від технічних знань до творчих
Ми познайомимо тебе як зі світом анстроінформатики та тестування ПЗ, так і зі світом анімації та відеомонтажу
3️⃣ Зручний формат
Ти можеш бути з нами як онлайн, так і переглянути все в записі
4️⃣ Можливість обрати майбутнє
Під час канікул ти можеш знайти саме ту сферу, з якою захочеш пов’язати своє життя
5️⃣ Знайомство з ХНУРЕ
Усі лектори – діючі викладачі та працівники Першого серед кращих, тому це свого роду знайомство з нашим університетом

Докладніше
Алгоритм

Алгоритм

27.11.2022

АЛГОРИТМ
Спосіб (правило) розв’язання обчислювальних або інших задач отримав назву від переведеного з латинської мови імені Мухаммед ібн Муса Ал-Хорезмі (783-850). Саме цей видатний середньовічний учений вперше сформулював правила виконання арифметичних дій над цілими числами й простими дробами в десятковій системі числення. У латинському перекладі його праця Algoritmi de numero Indorum мала назву «Індійське мистецтво числення, твір аль-Хорезмі», всі правила в ній починалися словами: «Алгоризми сказав:…» Із часом люди забули, що «Алгоризми» — це автор правил, і стали самі ці правила називати алгоритмами.
Саме так ім’я видатного вченого аль-Хорезмі перейшло у термін «алгоритм».

Докладніше
Комп’ютерний зір

Комп’ютерний зір

11.01.2022

Доцент кафедри Прикладної математики Єсілевський Валентин Семенович розповідає про комп’ютерний зір: Комп’ютерний зір – наш паралельний світ. Як це працює.

Докладніше
Художні фільми про математиків

Художні фільми про математиків

11.12.2021

ТОП-6 фільмів про математиків

Математика – це не тільки підручники, формули, приклади,  правила. Математика — це цікаво, а математики — зовсім не нудні. Переконайся в цьому, переглянувши ці фільми.

Докладніше
Поверхні другого порядку в архітектурі

Поверхні другого порядку в архітектурі

20.11.2021

Криві та поверхні другого порядку широко використовуються як в давній так і в сучасній архітектурі. Подивимося декілька прикладів.

Музей «Сумайя» в Мексиці, Мехіко.

Докладніше
Фрактали

Фрактали

18.11.2021

Світ очима математиків. Цікава науково-популярна розповідь професора кафедри Прикладної математики Харківського національного університета радіоелектроніки Кириченко Л.О. про фрактали – самоподібні структури, малі частини яких в довільному збільшенні є подібними до них самих.

Докладніше
Музика числа “пі”

Музика числа “пі”

18.11.2021

  Музикант-математик програв саме число Пі! У березні 2011 року американський музикант на ім’я Майкл Блейк поклав число π на музику. Він взяв 31 цифру після коми, поставив кожну з них у відповідність до ноти. Так як нот 7, а цифр 10, тому музиканту довелося «залізти» в сусідню октаву. Послухайте цю чарівну мелодію.

День числа Пи во всьому світі відзначається 14 березня (3,14).

Докладніше
Математичні задачі тисячоліття

Математичні задачі тисячоліття

18.11.2021

Протягом століть найкращі уми людства вирішували одну математичну задачу за іншою, проте є кілька, які досі не піддалися нікому. За знаходження алгоритму їх вирішення деякі фонди та компанії готові заплатити великі гроші.

Докладніше
Карта математики

Карта математики

18.11.2021

Наочна анімована візуалізація розділів математики як карти. Вона показує, як співвідносяться чиста і прикладна математика, звідки ростуть різні розділи цієї науки, і як впливають вирішення реальних проблем.

Докладніше