Кафедра прикладної математики ХНУРЕ

Мова:

Новини

Ярмарок Можливостей в ХНУРЕ!

Ярмарок Можливостей в ХНУРЕ!

28.11.2023

Ярмарок можливостей – це онлайн відеопроект Центру Кар’єра, який демонструє відкритість та зацікавленість українських IT-компаній у студентах ХНУРЕ. Учасники проекту розкажуть про себе, свою роль в житті студента нашого університету, та дадуть інсайти щодо можливостей, які пропонуються для потенційних співробітників.

Харківський національний університет радіоелектроніки запрошує студентів взяти участь у Ярмарку Можливостей!

Докладніше
Числа Фібоначчі

Числа Фібоначчі

22.11.2023

23 листопада у світі відзначають День Фібоначчі! Леонардо Пізанський був першим великим математиком середньовічної Європи. 

Числа Фібоначчі іноді називають “секретним кодом природи” і “загальним правилом природи”. 

Докладніше
Навколишній світ очима студентів-математиків

Навколишній світ очима студентів-математиків

18.11.2023

Студентський проєкт “Навколишній світ очима студентів-математиків” .

Докладніше
Вітання з Міжнародним днем студента

Вітання з Міжнародним днем студента

17.11.2023

Шановні студенти!

Вітаємо вас з Міжнародним днем студента!🎉👩‍🎓👨‍🎓

Докладніше
ВІДОМІ МАТЕМАТИКИ НА МОНЕТАХ ТА БАНКНОТАХ СВІТУ

ВІДОМІ МАТЕМАТИКИ НА МОНЕТАХ ТА БАНКНОТАХ СВІТУ

10.11.2023

Стефан Банах 1892-1945 (Польща – 2, 10 і 200 злотих 2012)

Стефан Банах — один з творців сучасного функціонального аналізу, один з двох засновників та безперечних лідерів Львівської математичної школи, професор університету Яна Казимира у Львові та Львівської Політехніки (з 1924), декан фізико-математичного факультету Львівського університету (1939-1941), керівник Інституту математики АН УРСР.

Докладніше
10 листопада – Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку

10 листопада – Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку

10.11.2023

Щороку 10 листопада відзначається Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development), який підкреслює значну роль науки в суспільстві та необхідність залучення широкої громадськості до дебатів щодо нових наукових проблем. Це також підкреслює важливість і актуальність науки в нашому повсякденному житті.

Пов’язуючи науку з суспільством, Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку спрямований на те, щоб громадяни були поінформовані про досягнення в галузі науки. Це також підкреслює роль вчених у розширенні нашого розуміння дивовижної крихкості нашої планети, яку ми називаємо домом, і в тому, щоб наші суспільства стали більш стійкими.

Докладніше
Професор кафедри ПМ Кіріченко Л.О. у топ-20 науковців ХНУРЕ

Професор кафедри ПМ Кіріченко Л.О. у топ-20 науковців ХНУРЕ

07.11.2023

Аналітична платформа SciVal дозволяє визначити топ-20 науковців ХНУРЕ за п’ять років (2018-2023) – лідерів за кількістю публікацій та за кількістю цитувань. Серед лідерів – професор кафедри ПМ Кіріченко Людмила Олегівна.

Пишаємося і бажаємо нових наукових досягнень!

Докладніше
Видатні українські математики на пам’ятних монетах

Видатні українські математики на пам’ятних монетах

03.11.2023

Михайло Остроградський 1801-1962 (Україна – 2 гривні 2001)

Михайло Васильович Остроградський — український математик, механік і фізик. Зацікавлення до математики проявилася в ранньому віці, він вимірював різні предмети: вози, дерева, глибину ярів та криниць. Навчався на фізико-математичному факультеті Харківського університету, де у 1820 році отримав ступінь кандидата наук. У 1822–1828 рр. Михайло вдосконалював свої знання у Колеж де Франс у Парижі, де слухав лекції Ампера, Коші, Лапласа, Пуассона, Фур’є та ін. Незабаром він зробив перші серйозні спроби своїх сил у математиці й особливо в інтегральному численні, за що отримав особливу похвалу від Коші.

Докладніше
Радіодиктант національної єдності 2023

Радіодиктант національної єдності 2023

26.10.2023

Українська мова вільних❤️
Добре знати свою мову та вміло нею користувати – справжній привід для гордості, адже мова є ідентифікатором нашої нації.
Протягом усією своєї історії Україна боролася за свою мову: від століття то століття митці та науковці несли українську до сучасних поколінь, аби зберегти наше ДНК.
Пишайтеся українською, плекайте українську та бережіть її як наш великий скарб.
А кафедра українознавства Харківського національного університету радіоелектроніки традиційно запрошує всіх охочих приєднатися до Радіодиктанту національної єдності, який відбудеться
27 жовтня об 11:00:
https://meet.google.com/srr-tpfx-pxb

Перевірте свій рівень української разом з усією країною та Першим серед кращих⭐️

Докладніше
ХНУРЕ – 93 роки!

ХНУРЕ – 93 роки!

20.10.2023

Цей тиждень – особливий тиждень, адже присвячений 93-ій річниці з дня заснування Харківського національного університету радіоелектроніки❤️

Протягом цього поважного віку наш університет невпинно розвивався та багаторазово доводив свою першість, навчав багато поколінь справжніх спеціалістів своєї справи та підлаштовувався під потреби часу, достойно переживав важкі періоди та в усі роки був місцем гордості для багатьох, чиє життя було повʼязане з ХНУРЕ🫶

Докладніше
До дня народження ХНУРЕ

До дня народження ХНУРЕ

18.10.2023

Харківський національний університет радіоелектроніки – місце, що викликає відчуття гордості в багатьох поколінь. І не даремно, адже ХНУРЕ має свою унікальну багаторічну історію розвитку, яка поклала свій початок ще в 1930 році ⏳. А засновувався він як будівельний інститут. В цьому році ХНУРЕ виповнюється 93 роки.

Вже цієї неділі Перший серед кращих відсвяткує свій День народження. На честь цього свята пропонуємо згадати, чому саме наш заклад гордо носить ім’я найкращого ІТ-університету країни.

Докладніше
Вітаємо студентів-науковців!

Вітаємо студентів-науковців!

13.10.2023

У Харківському національному університеті радіоелектроніки триває Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт зі штучного інтелекту.

За результатами підведення підсумків  І туру конкурсу відібрано кращі роботи та нагороджено дипломами переможців.

Докладніше