Новини

Міжнародний день жінок у математиці
12.05.2025
12 травня 2025 року світова математична спільнота відзначає Міжнародний день жінок у математиці (Women in Mathematics Day). Це свято приурочене до дня народження видатної іранської математикині Мар’ям Мірзахані — першої жінки, яка отримала престижну Філдсівську медаль.
Ініціатива May12, започаткована у 2019 році, об’єднує заходи, що проходять з 1 травня по 15 червня, спрямовані на вшанування досягнень жінок у математиці та сприяння рівності у науковому середовищі. Мета цієї ініціативи — надихати жінок на математичні досягнення та створювати відкриту, привітну та інклюзивну робочу атмосферу для всіх. Ініціатива координується представниками таких організацій, як Комітет жінок у математиці Міжнародного математичного союзу, Європейські жінки в математиці, Асоціація жінок у математиці, Африканська асоціація жінок у математиці, Азійські та Океанійські жінки в математиці, CGD-UMALCA та Жіночий комітет Іранського математичного товариства.

Магістратура F4 Системний аналіз та наука про дані
10.05.2025
Кафедра прикладної математики запрошує на навчання до магістратури за спеціальністю F4 Системний аналіз та наука про дані.

Магістратура F1 Прикладна математика
07.05.2025
Кафедра прикладної математики запрошує на навчання до магістратури за спеціальністю F1 Прикладна математика.

День квадратного кореня
05.05.2025
5 травня 2025 року – День квадратного кореня (Square Root Day).
День квадратного кореня – це неофіційне свято, яке відзначається у той день, коли день місяця і номер місяця співпадають і є квадратним коренем з числа, складеного з двох останніх цифр поточного року. У кожному столітті таких дат лише 9.

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт
05.05.2025
20 квітня 2025 року відповідно до наказу ХНУРЕ від 27.02.2025 №66 на кафедрі прикладної математики відбувся Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з галузі знань (спеціальності) «Математика та статистика. Прикладна математика (механіка)».
Галузева конкурсна комісія розглянула подані роботи й визначила переможців:

Майстер-клас від Junior Academy
30.04.2025
26 квітня кафедра прикладної математики представила майстер-клас для школярів в рамках проєкту Junior Academy на тему: «Дивовижний світ фракталів».
Захід сприяє популяризації математики та медійному просуванню спеціальностей кафедри, що відповідає цілям сталого розвитку.

Вихідний з ХНУРЕ на кафедрі прикладної математики
28.04.2025
26 квітня 2025 року представники кафедри прикладної математики ХНУРЕ Гвоздєв Микита Ігорович, Янбеков Равіль Якубович та Пархоменко Владислав Геннадійович прийняли участь в проведені заходу для школярів міста Харкова «Вихідний з ХНУРЕ».
В рамках цього заходу представники кафедри організували та провели розважально-пізнавальну секцію “Матемагія”, в рамках якої учням пропонувалися математичні конкурси конкурси та цікаві задачі, розповіді про спеціальності кафедри, знайомство з викладачами.

Зустріч із Приймальною комісією
28.04.2025
Диплом дописано, до захисту допущено…
То ти вже майже бакалавр?
Попереду черговий важливий етап — вступ на магістратуру ☺️

Підсумки роботи ХХIХ Міжнародного молодіжного форуму
20.04.2025
В рамках ХХIX Міжнародного молодіжного форуму “Радіоелектроніка і молодь у ХХІ столітті” 17 квітня 2025 р. на кафедрі прикладної математики відбулося онлайн засідання секції “Системний аналіз, математичне та комп’ютерне моделювання” конференції “Комп’ютерний зір, системний аналіз та математичне моделювання”. Керівник секції – д-р фіз.-мат. наук, проф. Сидоров М.В., секретар секції – канд. фіз.-мат. наук, доц. Ламтюгова С.М.
Було представлено 52 доповіді, в яких студенти презентували свої розробки.

Масакі Кашівара – лауреат Премії Абеля 2025
17.04.2025
26 березня 2025 року Норвезька академія наук і літератури оголосила лауреата Премії Абеля — професора Масакі Кашівару з Кіотського університету (Японія). Він удостоєний цієї престижної нагороди за фундаментальний внесок в алгебраїчний аналіз і теорію представлень, зокрема за розробку теорії D-модулів та відкриття кристалічних базисів.
Премія Абеля, яку часто називають Нобелівською премією з математики, вручається щорічно з 2003 року та є однією з найвищих відзнак у галузі математики. Церемонія нагородження традиційно відбувається в Університеті Осло за участі короля Норвегії.

Онлайн семінар для вчителів Харкова
11.04.2025
11 квітня 2025 року представник кафедри прикладної математики ХНУРЕ Гвоздєв Микита Ігорович провів онлайн семінар підвищення кваліфікації вчителів на тему «Використання мультимедійних дошок».
В рамках цього семінару Гвоздєв Микита Ігорович підготував розповідь, про використання мультимедійних інтерактивних дошок при проведенні уроків, розглянув педагогічні основи та принципи використання мультимедійних дошок, оглянув основні інструменти роботи з мультимедійними дошками, проаналізував сильні та слабкі сторони цих програм.

Закон про число пі: математичний жарт, що став реальністю
01.04.2025
1 квітня традиційно асоціюється з Днем дурня – часом жартів та розіграшів. Але чи може математична помилка стати частиною законодавства? Виявляється, що так!
У 1897 році законодавча асамблея штату Індіана (США) розглянула законопроєкт №246, який фактично встановлював нове значення числа π – 3,2 замість 3,14159… Автором ініціативи був лікар і аматор-математик Едвін Гудвін, який вважав, що відкрив простіший спосіб квадратури круга (задача, яка насправді не має розв’язку).