Кафедра прикладної математики ХНУРЕ

Мова:

Міжнародний день математики

Міжнародний день математики 14 березня є всесвітнім святом, яке відбувається щороку. Чи знаєте ви, що 14 березня вже відзначають у багатьох країнах як День Пі? Так, це тому, що ця дата записується як 3/14, а математична постійна Пі дорівнює приблизно 3,14! Отже, цей день про математику!

Міжнародний день математики – це глобальна подія, яка вшановує математику! Він спрямований на те, щоб розповісти людям про важливу роль математики в науці та техніці, покращити якість життя, розширити можливості жінок і дівчат і зробити внесок у сталий розвиток. Це відносно нова подія, яка була створена лише декілька років тому.

Проголошення 14 березня Міжнародним днем ​​математики було ухвалено на 205-й сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО. Потім цей день було прийнято на 40-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в листопаді 2019 року. Пізніше у 2020 році 14 березня 2020 року світ відсвяткував перший Міжнародний день математики під гаслом «Математика всюди».

Основні цілі Міжнародного дня математики – покращити розуміння широкою громадськістю важливості математики в освіті, підвищити обізнаність про роль математики в сучасному суспільстві, науці та ліквідації наслідків стихійних лих; розширити доступ до інформації про математику, розширити міжнародні зв’язки та співпрацю в інформуванні громадськості про математику тощо.

Щороку існує нова тема для святкування Міжнародного дня математики. У 2021 році темою цього дня була «Математика для кращого світу», у 2022 – «Математика об’єднує». У 2023 році тема – «Математика для всіх».

Отже, давайте вивчати математику, насолоджуватися математикою та славити математику всім серцем і розумом!

За матеріалами https://nationaltoday.com/international-day-of-mathematics/