Кафедра прикладної математики ХНУРЕ

Мова:

Художні фільми про математиків

ТОП-6 фільмів про математиків

Математика – це не тільки підручники, формули, приклади,  правила. Математика — це цікаво, а математики — зовсім не нудні. Переконайся в цьому, переглянувши ці фільми.

1.«Приховані фігури» (англ. Hidden Figures. США, 2017)

Художні фільми про математиків

Біографічний історичний фільм, знятий за однойменною книгою Марго Лі Шеттерлі, яка написана на основі реальних подій. Стрічка розповідає про групу афро-американок, яка проводить для НАСА ряд математичних обчислень, необхідних для запуску перших пілотованих космічних місій США.

 

2. «Гра в імітацію» (англ. The Imitation Game. Великобританія, США, 2014)

Художні фільми про математиків

Історичний трилер про британського математика, логіка, криптоаналітика та батька сучасної інформатики Алана Тюрінга.

Він був ключовою фігурою в розшифруванні нацистського коду Енігми. Саме це допомогло Антигітлерівській коаліції перемогти у Другій світовій війні. Пізніше Тюрінг зазнав кримінального переслідування за свою гомосексуальність. Роль Тюрінга грає Бенедикт Камбербетч.

 

 

3. «Людина, яка пізнала нескінченність» (англ. The Man Who Knew Infinity. Великобританія, 2015)

Художні фільми про математиків

Біографічна драма про життя Срініваса Рамануджана, математика, який виріс в бідній родині в Мадрасі, Індія. Під час Першої світової війни хлопець отримує стипендію і право навчатися в Кембриджському університеті. Саме там йому судилося прославитись як видатному математику.

 

4.«Двадцять одне» (21. США, 2008)

Художні фільми про математиків

Команда з п’яти студентів Массачу́сетського технологі́чного інститу́ту під керівництвом колишнього гравця, нині респектабельного викладача вищої математики з елементами теорії ймовірностей, розробляє план. За цим планом ймовірність виграшу при грі в блекджек збільшується в кілька разів. Впродовж 12-и тижнів команда з шістьох чоловік по неділях вилітає з Бостона в Лас-Вегас з єдиною метою — обіграти казино.

Одну з головних ролей грає Кевін Спейсі.

 

5. «Гра на пониження» (англ. The Big Short. США, 2015)

Художні фільми про математиків

Фільм присвячений подіям іпотечного фінансової кризи 2007-2008 років.

Кілька фінансових аналітиків і співробітників хедж-фондів на Волл-Стріт змогли передбачити розвиток подій кризи, зіграли на пониження курсу іпотечних облігацій і заробили великі статки.

 

6.«Агора» (исп. Ágora. Іспанія, США, 2009)

Художні фільми про математиків

Історична драма. Дія фільму відбувається на території Римської Імперії, яка розвалюється на дві частини, в місті Олександрія Єгипетська в кінці IV – початку V століття нашої ери.

У фільмі йдеться про долю Гипатії Олександрійської — першої в історії відомої жінки-вченої, яка була філософинею, математиком і астрономом. Вона була дуже розумна і до її слів прислухалися правителі.